Ürün Broşürleri

Teknik Detay Rehberi

Blok ve donatılı Ytong ürünlerinin uygulama detaylarından oluşan rehberi, PDF formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Ytong Gürültü Bariyeri

Motorlu taşıtlardan ve raylı sistemlerden kaynaklanan çevresel gürültü yapıların içindeki insanlara ulaşmadan, yayıldığı ortamda birtakım önlemler alınarak azaltılabilir.

Multipor Mantolama Sistemi

Mevcut ve yeni yapılarda, dış cephe ısı yalıtımı için, mineral esaslı-yanmaz bir çözüm olan Multipor Mantolama Sistemi, yapı ömrü boyunca yalıtım performansını ve sağlamlığını kaybetmez, yangına karşı %100 güvenlidir, nefes alan sağlıklı ortamlar yaratır.

Multipor Cephe Sistemi

Bu sistemde Ytong 0,09 Duvar Blokları betonarme döşemeden dışarı taşırılarak örülür, betonarme yüzeyler ise Multipor Isı Yalıtım Levhası ile kaplanır. Mantolama yapılmadan, yönetmelikler ve standartlar ile uyumlu, yanmayan, nefes alan, yalıtımlı cepheler için en iyi çözümdür.

Multipor Tavan Isı Yalıtım Sistemi

Multipor Isı Yalıtım Levhası, yüksek ısı yalıtım performansı, yanmazlık özelliği ve kolay uygulanması nedeniyle bodrum katları ve otopark tavanları için en uygun yalıtım malzemesidir.

Ytong 0,09

Isı yalıtım performansı geliştirilmiş Ytong 0,09 Blok ile oluşturulan duvarlar; standart gazbeton duvarlardan %30 daha fazla ısı yalıtımı sağlar, yapılarınıza enerji tasarrufunda sınıf atlatır.

YTONG Donatısız Yapı Malzemeleri

Ytong donatısız ürün grubunda yer alan duvar blokları, U blok ve asmolenler ile duvar örümü ve yüzey kaplamaları hakkında genel bilgiler.

Ytong Blok 0,11

Ytong’un yüksek ısı yalıtımına sahip, ödüllü* duvar blokları Ytong 0,11, iç ve dış dolgu duvar yapımında, taşıyıcı duvar ve yangın duvarı yapımında kullanılır. *2015 RAF Yapı Malzemesi Ödülü, 2015 Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülü.

YTONG Donatılı Yapı Elemanları

Çelik donatılı olarak üretilen, yapıda çatı, döşeme ve duvar oluşturmak amacıyla kullanılan büyük boyutlu yapı elemanları ve yüzey kaplamaları hakkında genel bilgiler. Donatılı yapı elemanları, mühendislik kurallarına uygun biçimde Ytong lento ve söveleri de donatılı ürünler arasında yer alır.

YTONG Çevresel Ürün Beyanı (Türkçe)

EPD, bir ürünün çevre performansını ISO14025 standardına göre tüm üretim aşamalarını içerecek şekilde değerlendirir. Hammaddenin çıkartılmasından, malzemenin üretilmesi ve yapılarda kullanımına kadar tüm bilgileri içerir. Ytong, Türkiye’de ürünlerine çevre etiketi (EPD) alan ilk markadır.

YTONG Çevresel Ürün Beyanı (İngilizce)

Declared building product
This declaration is an environmenlal product declaration according to ISO 14025 and describes the specific environmentalimpacts of the mentioned vtong Autoclaved Aerated Concrete.

YTONG Lento ve Söve

Kapı ve pencere açıklıklarının geçişinde kullanılan Ytong lentoları ile cephelerde mimari estetik sağlamak amacıyla kullanılan söveler hakkında genel bilgiler.

YTONG Çatı Plağı

Isı yalıtımı, sağlamlık, kolay uygulama ve yangına dayanıklılık gibi özelliklerle donatılan Ytong Çatı Plakları, çatı uygulamalarında yenilikçi çözümler sunarken, mimarlar için de tasarım kolaylığı sağlıyor.

YTONG ve Leed

IBU (Alman İnşaat ve Çevre Birliği) tarafından onaylı Çevre Etiketine (EPD) sahip Ytong ürünlerinin, LEED® sertifika sistemine kazandıracağı potansiyel puanlar hakkında özet tablolar.

YTONG ve Çevre

Tamamen doğal hammaddelerden enerji tasarrufu sağlayacak şekilde üretilen Ytong, tümüyle geri dönüştürülebilen, çevre ve insan sağlığına dost bir yapı malzemesidir.