ÖDÜLLER

Fikir projeleri arasından, jürinin yapacağı değerlendirme sonucunda 3 eş değer ödül seçilecektir. Yarışmanın ödülü, Bauhaus - Almanya Gezisi’dir. Gezide jüri üyeleri ile birlikte Almanya’nın Dessau şehrinde bulunan; mimarlık, tasarım ve sanat dünyasında önemli bir yere sahip olan Bauhaus okulu binaları, okul bünyesindeki “ustalar” için tasarlanmış evler ve Bauhaus Müzesi ziyaret edilecek, Berlin’de bir mimarlık turu gerçekleştirilecektir. 2019 yılında 100. kuruluş yılı kutlanan Bauhaus Okulu binası, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alıyor. Kazanan kişi veya ekiplerin tüm ulaşım, konaklama ve yemekleri, yurtdışı çıkış harçları, gerekli durumda vize masrafları öngörülen çerçevede Türk Ytong tarafından karşılanacaktır.

Geçmiş yılların ödül gezilerini izleyin

Ytong 2015 Mimari Fikir Yarışması Marsilya Gezisi

Türk Ytong'un düzenlediği “20 Yıl Sonra Ben Buradayken” konulu Mimari Fikir Yarışması’nda kazanan dört projenin ekip üyeleri, jüri üyeleri ile birlikte mimarlık ve sanat deneyimlerinin paylaşıldığı özel bir geziyle ödüllendirildi.

Ytong 2014 Mimari Fikir Yarışması Venedik Bienali Ziyareti

Mimari Fikir Yarışması’nda kazanan 4 projenin ekip üyeleri, ödül olarak Mimar Tuncer Çakmaklı, Mimar Alişan Çırakoğlu, Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, Prof. Dr. Güzin Konuk ve Türk Ytong Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nükhet Demiren'den oluşan yarışma jürisi ile birlikte üç gün süreyle İtalya'nın Venedik kentinde düzenlenen 14. Uluslararası Venedik Bienali’ni izleme ve değerlendirme fırsatı buldular.