AKADEMİ

Ytong Akademi Hakkında

YTONG AKADEMİ

Ytong Akademi, inşaat sektöründeki insan kaynağı kalitesine, entelektüel gelişimine, mimarlık ve yapı kültürüne katkıda bulunmayı amaçlayan bir sosyal sorumluluk projesidir.

Ytong Akademi’de sektörün her kademesindeki paydaşları hedefleyen, yaygın ve sürdürülebilir programlar yürütülmektedir. Seminerler, üniversite dersleri, ürün eğitimleri ve yarışmalarla, bilginin paylaşılmasına, yenilikçi düşüncelerin ortaya çıkmasına öncülük edilmesi hedeflenmektedir.

Proje ile yılda ortalama 4.000 sektör profesyoneli ve adayına ulaşılıyor.

Detaylı Bilgi →
Mimarlık Yarışmaları

YARIŞMALARMimarlık Yarışmaları

Sayısı 20’ye ulaşan Ytong Mimarlık Yarışmaları, mimarlık ve kent kültürüne katkı koyan uzun soluklu, kurumsallaşmış bir etkinliktir.

Devamı →
Gazbeton Dersleri

DERSLERGazbeton Dersleri

“Gazbeton Dersleri” 2010 yılından bu yana üniversitelerin mimarlık bölümlerinde kredili ve seçmeli olarak veriliyor.

Devamı →
Teknik ve Uygulama Eğitimleri

EĞİTİMLERTeknik ve Uygulama Eğitimleri

Ytong Akademi kapsamında meslek lisesi ve üniversite öğrencilerine seminerler, fabrika gezileri ve uygulama eğitimleri veriyoruz.

Devamı →

MİMARLIK YARIŞMALARI

2019 yılı itibarı ile sayısı 20’ye ulaşan Ytong Mimarlık Yarışmaları, ülkemizde yapı, mimarlık ve kent kültürüne katkı koyan uzun soluklu, kurumsallaşmış bir etkinliktir. Yapı sektörüne entelektüel katkı sağlamak; mimari, kentsel tasarım ve yapı kültürü alanlarında genç mimarlara, tasarımcılara ve mimar adaylarına eleştirel bakış açısı geliştirmeleri ve fikir üretmeleri için platform oluşturmayı hedeflemektedir.
Detaylı Bilgi →

GAZBETON DERSLERİ

Yürütümü Türk Ytong tarafından gerçekleştirilen “Gazbeton Dersleri” 2010 yılından bu yana üniversitelerin mimarlık bölümlerinde kredili ve seçmeli olarak veriliyor. Mimarlık eğitiminde teori ve pratiği birleştiren derste, gazbeton yapı malzemesinin mimari tasarım ve uygulama alanlarıyla ilişkisi; enerji verimliliği, yapı güvenliği ve ekoloji ölçeğinde ele alınıyor. 2010’da Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde başlayan “Yapılarda Gazbeton Uygulamaları” dersi günümüzde, Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi ve Maltepe Üniversitesi’nde devam ediyor. 1.000’den fazla öğrenci bu dersleri alarak, programı tamamladı. Ders notlarından derlenen içerikler, Türkiye’de gazbeton üzerine yazılmış en kapsamlı teknik başvuru kaynağı olarak kitaplaştırıldı.
Detaylı Bilgi →

TEKNİK ve UYGULAMA EĞİTİMLERİ

Ytong Akademi kapsamında meslek lisesi ve üniversite öğrencilerine seminerler, fabrika gezileri ve uygulama eğitimleri, meslek profesyonellerine enerji verimliliği, deprem ve yangın güvenliği konularında bilgilendirici seminerler, ustalara ise ürün uygulama eğitimleri verilir. Ytong Akademi'de her yıl 1.000'in üzerinde profesyonele ve 3.000'in üzerinde öğrenciye ulaşılmaktadır.
Detaylı Bilgi →
Yarışma Şartnamesi için tıklayın!